У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулася зустріч за результатами комплексного тренінгу з розслідування воєнних злочинів, організованого за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні. У заході взяли участь представники КМЄС: заступник головного координатора Консультативної групи з питань найтяжчих міжнародних злочинів/старший радник з питань притягнення до відповідальності за міжнародні злочини Клаудіо ПАЛА, старші радники з питань розслідування міжнародних злочинів Ґарі КОРРІҐАН і Вінсент ХОҐНЕЙ, експертка з правових питань Валерія ЄВСІКОВА та перекладач Олександр КОТЕЛЕНЕЦ.

Університет представляли директори ННІ №1 і №4 Віталій РОМАНЮК і Микола МАРЧУК, начальниця відділу міжнародного співробітництва Тетяна МАТЮШКОВА, заступники директорів ННІ №1 і №4 Олексій САЛМАНОВ та Юрій ОНИЩЕНКО, завідувач кафедри кримінального права і кримінології ННІ №1 Юрій ОРЛОВ, завідувач кафедри протидії кіберзлочинності ННІ №4 Олександр МАНЖАЙ, інші представники науково-педагогічного складу та здобувачі вищої освіти ХНУВС, які брали участь у тренінгових сесіях.

Учасники зустрічі обговорили хід тренінгу, його проміжні результати, а також відгуки тренерів і слухачів. Окрему увагу приділили перспективам подальшої співпраці, спрямованої на вдосконалення освітніх програм і матеріально-технічної бази задля підвищення ефективності практичної підготовки поліцейських.

Віталій РОМАНЮК подякував за організацію тренінгу в умовах воєнного часу, закликав до активного обговорення та зворотного зв’язку, а також висловив сподівання на проведення аналогічних заходів на інших локаціях ХНУВС. Микола МАРЧУК наголосив на позитивних відгуках учасників тренінгових сесій, висловив вдячність організаторам за нові знання, навички та можливості для подальшого розвитку. Тетяна МАТЮШКОВА подякувала представникам КМЄС в Україні за потужний пул залучених до тренінгу експертів з питань міжнародного гуманітарного права,міжнародного кримінального права,захисту потерпілих і свідків, розслідування сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом,інтерв’ювання постраждалих та очевидців злочинів, особливостей роботи з вразливими потерпілими й свідками, кримінального аналізу, криміналістичних аспектів огляду місць обстрілів,спеціальної тактики та тактичної медицини.

Ґарі КОРРІҐАН відзначив плідну співпрацю протягом проведення тренінгу, високий рівень знань курсантів, підкреслив важливе значення спроможності закладу виконувати надскладне завдання – продовжувати навчання поліцейських в умовах війни, а також висловив упевненість, що особовий склад університету й надалі підтримуватиме високий професійний рівень. Клаудіо ПАЛА підкреслив, що у курсантів ХНУВС є сильна мотивація до здобуття нових знань і висловив упевненість, що саме це допоможе майбутнім офіцерам поліції успішно долати виклики на професійному шляху.

Юрій ОРЛОВ зазначив, що головне завдання університету – забезпечити високий рівень освітнього процесу, який потребує удосконалення та оновлення матеріально-технічної бази ХНУВС. Він презентував проєкт спеціалізованого полігону «Зала судових засідань», який може бути використаний для занять із розкриття окремих видів злочинів.

Олександр МАНЖАЙ звернув увагу присутніх на той факт, що ХНУВС є єдиним закладом вищої освіти у системі МВС, який здійснює підготовку фахівців за спеціальністю «кібербезпека та захист інформації», але потребує відповідного матеріально-технічного оснащення для проведення якісного навчання. Потенційним прикладом такого оснащення, він назвав навчально-тренувальний центр підготовки поліції (в частині навчання спеціальній техніці та технічного захисту інформації) із серверною і штучним інтелектом, який може використовуватися для проведення навчань, квестів та інших тренувань курсантів та усього особового складу ХНУВС.

За підсумками зустрічі сторони підтвердили наміри продовжувати співпрацю та впроваджувати нові спільні ініціативи з метою забезпечення якісної підготовки майбутніх правоохоронців України.

ВК ХНУВС