Відбулося тематичне засідання наукового гуртка кафедри кримінального права і кримінології ННІ №1, приурочене Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні та 11-й річниці агресії проти України. Відкрив засідання завідувач кафедри, доктор юридичних наук, професор Юрій ОРЛОВ, який закликав здобувачів освіти бути гідними продовжувачами демократичних традицій українського народу, вірними ідеї свободи та баченню України, як вільної та незалежної у складі європейської цивілізаційної сім’ї народів.
Юрій ОРЛОВ акцентував увагу на особливостях інтелектуальних викликів, що постали перед вітчизняною кримінально-правовою та кримінологічною наукою і правозастосовною практикою у зв’язку з агресією російської федерації проти України. Відповіді на ці виклики – спільна справа університетської спільноти. Було окреслено орієнтири у провадженні науково-дослідної роботи курсантів, спрямованої на дослідження питань кваліфікації воєнних злочинів і пов’язаних із війною кримінальних правопорушень, зокрема злочинів проти людяності, геноциду, а також кримінологічне забезпечення перехідного правосуддя в Україні.
Доцентка кафедри кримінального права і кримінології Тетяна ШЕВЧУК деталізувала окремі актуальні напрями дослідницької роботи, спрямовані на захист прав дітей в умовах збройного конфлікту, протидію їх незаконному переміщенню, депортації, а також втягненню у протиправну діяльність, зокрема підривної та терористичної спрямованості.
У засіданні наукового гуртка також взяв участь заступник директора ННІ №1 Олексій САЛМАНОВ, який наголосив на необхідності розроблення інноваційної кримінально-правової політики держави в умовах війни і повоєнного транзиту. Він також закликав курсантів й надалі продовжувати наукову діяльність, що розвиває аналітичне мислення, сприяє набуттю нових професійних знань, що стануть в нагоді в подальшій службі.
ВК ХНУВС