У Харківському національному університеті внутрішніх справ проходить шаховий турнір на Кубок ректора університету, присвячений 100-річчю підготовки охоронців правопорядку на Харківщині. Відкрив турнір перший проректор навчального закладу підполковник поліції Дмитро Швець. Він передав вітання учасникам турніру від ректора Валерія Сокуренка і зазначив, що для гармонійного розвитку людини потрібно не тільки фізичне здоров’я, але й розвинутий інтелект, і шахи є найкращою для цього грою. Він також висловив упевненість, що турнір буде успішним, а результати високими, адже серед випускників університету багато тих, хто сьогодні обіймають керівні посади і в державі, і в Міністерстві внутрішніх справ України. «Упевнений, що й серед нинішніх гравців є майбутні керівники високого рівня, а, можливо, й майбутні чемпіони», – зазначив перший проректор. Дмитро Володимирович побажав усім учасникам творчого натхнення, нестандартних рішень і, звичайно, перемог. Академік Національної академії правових наук України Олександр Бандурка, який є майстром спорту з шахів, зазначив, що грою в шахи захоплюється з юності, цінує і любить цю гру, тож залюбки зустрінеться за шаховою дошкою з переможцем нинішнього турніру.

Поздоровив учасників з початком турніру від імені президента Харківської обласної федерації шахів Сергія Гусарова перший заступник Геннадій Круговий. Він підкреслив, що Харківська обласна федерація шахів завжди підтримує починання, пов’язані із залученням до цього виду спорту сучасної молоді. Колективом федерації розроблена програма популяризації шахів серед шкільної та студентської молоді. Харківський національний університет внутрішніх справ серед вищих навчальних закладів Харківщини на теперішній час є найактивнішим лідером цього руху. Тут щороку проходить Першість університету з шахів, проводяться змагання на факультетах, сеанси одночасної гри з відомими шахістами-харків’янами, зокрема, з чемпіонкою світу Ганною Ушеніною, чемпіоном Європи Антоном Коробовим та ін. Як зазначив Геннадій Круговий, багато курсантів і студентів університету добре грають в шахи, але хто переможе в нинішньому турнірі, покаже час.