У Харківському національному університеті внутрішніх справ у гібридному форматі відбувся інформаційний захід «Конкурси програми Горизонт Європа за напрямом «Цивільна безпека для суспільства», що очікуються у 2025 році».
Захід відкрили перший проректор ХНУВС, підполковник поліції Віктор ВАСИЛЕНКО та начальниця відділу міжнародного співробітництва Тетяна МАТЮШКОВА. Віктор ВАСИЛЕНКО підкреслив важливість участі українських науковців у міжнародних дослідницьких програмах та зазначив, що долучення до проєктів у межах програми Горизонт Європа відкриває широкі можливості для розвитку науки, технологій та зміцнення міжнародного співробітництва у сфері громадської безпеки. Він висловив сподівання, що цей захід сприятиме поглибленню знань учасників про конкурси програми Горизонт Європа та допоможе ефективно підготувати заявки та реалізувати нові науково-дослідницькі ініціативи у 2025 році.
Тетяна МАТЮШКОВА окреслила тематику та програму роботи заходу.
Головна спеціалістка відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Надія НАУМОВА розповіла про конкурси Програми «Горизонт Європа» за третім кластером «Цивільна безпека для суспільства», мета якого – розвиток інновацій та наукових досліджень, що забезпечують безпеку громадян, суспільства та інфраструктури. Вона окреслила обсяги фінансування програми «Цивільна безпека для суспільства», надала інформацію щодо дат прийому заявок, умов участі та критеріїв оцінювання проєктів. Під час виступу спікерка висвітлила історії успішної участі українських організацій у програмах «Горизонт Європа», а також навела приклади профінансованих проєктів «Цивільна безпека для суспільства в Україні» Програми «Горизонт Європа». Крім того, експертка поділилася практичними рекомендаціями щодо підготовки конкурентоспроможних проєктних пропозицій, правильного оформлення заявок та вибору відповідних партнерів для міжнародної співпраці.
Заступник директора з наукової роботи Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г. Є. Пухова НАН України, представник національного НКП Програми «Горизонт Європа» в Україні Олександр ЧЕМЕРИС присвятив свою доповідь структурі Кластеру 3 «Цивільна безпека для суспільства» та ознайомив учасників із його загальним бюджетом, принципами фінансування та розподілу грантів. Важливою частиною доповіді стала презентація відкритих конкурсів, що передбачені на 2025 рік, а також анонс найближчих подій.
Багато детальної інформації щодо третього кластеру за напрямом «Цивільна безпека для суспільства» надав завідувач науково-дослідної лабораторії соціально-психологічного забезпечення, супроводу та реабілітації працівників МВС навчально-наукового інституту №3 (підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Національної поліції України) ХНУВС, виконувач функцій Національного Контактного Пункту (НКП) програми «Горизонт Європа» в Україні за напрямом «Цивільна безпека для суспільства» Олексій СЕРДЮК. Учасники інформаційного заходу дізнались про основні напрями, пріоритети та стратегічні цілі Кластеру 3. Зокрема, «Попередження та реагування на ризики», «Кібербезпека», «Боротьба зі злочинністю та тероризмом», «Захист критичної інфраструктури», «Безпека кордонів», «Підтримка підготовленості суспільства до криз». Спікер також докладно розповів про конкурси в межах кожного з напрямів, зазначив основні та додаткові умови для участі представників українських освітніх, наукових та інших закладів і установ у конкурсах, можливості та перспективи участі у межах програми «Горизонт Європа» для України у конкурсах «Гуманітарне розмінування», «Стійка інфраструктура», «Роботизовані системи».
Наприкінці заходу учасники скористались можливістю поставити запитання спікерам, на які отримали вичерпні відповіді. За результатами дискусії учасники дійшли згоди про практичну та наукову цінність участі представників української наукової спільноти у проєктах Програми «Горизонт Європа».
Із записом зустрічі можна ознайомитись за посиланням: https://youtu.be/1bouNp4pmqw
ВК ХНУВС