За ініціативи кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС була проведена онлайн-зустріч із учнями Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «Ліцей», Середино-Будських ліцеїв №1 та №2 Сумської області за участі старшого інспектора з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам у Сумській області Департаменту кіберполіції НПУ Артема БУХТІАРОВА.

Відкрили захід доцентки кафедри Тетяна ПОНОМАРЕНКО та Наталія ЗЛЕНКО. Вони наголосили на актуальності проблеми комунікації в учнівському середовищі, акцентуючи саме на поширенні кібербулінгу як форми цькування у віртуальному просторі.

Поліцейський звернув увагу молоді на особливості кіберзлочинів в умовах правового режиму воєнного стану. Він зазначив, що в Сумській області найпоширенішим видом таких злочинів є фішинг, коли шахраї надсилають фейкові посилання, аби отримати доступ до акаунтів у соціальних мережах і заволодіти особистими даними. Спікер закликав ліцеїстів дотримуватися правил віртуального спілкування, зокрема конфіденційності, уникати конфліктів і піклуватися про емоційну рівновагу, а також надав практичні поради, як не стати жертвою кібербулінгу та інших кіберзлочинів. Наприкінці зустрічі Артем БУХТІАРОВ презентував проєкт «Брама», спрямований на покращення медіаграмотності серед українців і зменшення впливу пропаганди рф на суспільство.

Проведення таких правоосвітніх заходів сприяє формуванню у молоді критичного мислення, усвідомленому й безпечному користуванню соціальними мережами, а також навичкам виявлення та протидії кіберзлочинам.

Сумська філія ХНУВС