За такою темою кафедра кримінального права та кримінології ННІ №5 провела Міжнародний круглий стіл, присвячений ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду. З вітальним словом виступили: директорка інституту Оксана БРУСАКОВА, завідувач кафедри кримінального права та кримінології Микола ПАХНІН і депутат міської ради м. Познань Анджей ПРЕНДКЕ, який зачитав лист-привітання від Міністра у справах Європейського Союзу Адама ШЛАПКІ.

З науковими доповідями на заході виступили представники ННІ № 5 – професорка кафедри кримінального права та кримінології Вікторія ДАВИДЕНКО – «Ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду Україною: значення та перспективи», професор цієї ж кафедри В’ячеслав ЄМЕЛЬЯНОВ – «Норми міжнародного кримінального права як підґрунтя щодо вдосконалення антитерористичного законодавства України», доцентка кафедри кримінального процесу, криміналістики та експертології Олена СОЛОВЙОВА – «Створення спільної слідчої групи (JIT): міжнародна співпраця у розслідуванні воєнних злочинів» та здобувач магістерського рівня вищої освіти Cвятослав ПРОКОДЯНЧИК – «Міжнародний кримінальний суд як особлива форма забезпечення кримінального правосуддя».

До заходу долучилися польські колеги – представники навчально-наукової спільноти Університету імені Адама Міцкевича (м. Познань): доктор права Мачей ГУРНІ, адвокат Бартош БЕТКА, докторант Даміан ЮЛКОВСКІ, магістр права Клаудіа ВОЙТОВЯК, студенти факультету права Аліція ЯКІМО та Філіп СУРМАЧ, які також презентували свої наукові доповіді. Вони обговорили питання юридичних, політичних та практичних аспектів приєднання України до Римського статуту і значення цього кроку для забезпечення справедливості в умовах збройного конфлікту.

Під час заходу було наголошено, що повноцінне членство в Міжнародному кримінальному суді дозволяє Україні не лише отримати ефективні механізми міжнародного правосуддя, але й сприятиме посиленню національного законодавства в сфері боротьби з воєнними злочинами, геноцидом і злочинами проти людяності. Учасники підкреслили, що ратифікація Римського статуту стала потужним сигналом міжнародній спільноті про відданість України принципам прав людини та міжнародного права.

ВК ХНУВС