У Харківському національному університеті внутрішніх справ діє кафедра військової підготовки, де на теперішній час проходять комплексні практичні заняття вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки.

Кафедра здійснює підготовку громадян України (у тому числі осіб жіночої статі), придатних до військової служби за станом здоров’я, моральними і діловими якостями, віком до 40 років з базовою вищою освітою, а також студентів вищих навчальних закладів  усіх форм навчання.

Навчання на кафедрі проводяться за програмою підготовки офіцерів запасу за військово-обліковими спеціальностями «Психологія» та «Соціальна психологія».  По закінченні навчання випускники отримають військове звання «молодший лейтенант запасу».