Представники Харківського національного університету внутрішніх справ, серед яких і професор кафедри теорії та історії держави і права факультету № 1 Юлія Загуменна, взяли участь у програмі академічних обмінів «Адміністративне право у сучасному вимірі». Програма проходила у п’яти містах України – Києві, Харкові, Запоріжжі, Одесі та Львові. Вона відбулася за ініціативи Європейського центру верховенства права та Координатора проектів ОБСЄ в Україні з метою підвищення академічної мобільності правничих вищих навчальних закладів України.

У рамках програми академічних обмінів свої лекції слухачам у різних регіонах України презентували провідні вітчизняні вчені-адміністративісти. Вони ділилися результатами своїх наукових досліджень, що дозволило учасникам програми ознайомитися з актуальними проблемами доктрини адміністративного права. Теми, за якими готували свої виступи лектори, охоплювали надзвичайно широке коло питань, серед яких – визначення предмету адміністративного права; використання петиції як інструменту реалізації та захисту прав приватних осіб у відносинах, що формують предмет адміністративного права; ідея адміністративно-процедурного права; реалізація ідеї верховенства права в адміністративному судочинстві; вплив глобалізації на розвиток адміністративного права та формування митного законодавства в Україні.