Курсанти факультету № 2 Харківського національного університету внутрішніх справ разом з куратором Оленою Чорноус відвідали виставки «Наш край у IX–XVIII століттях» та «Україна часів козацтва» в Харківському історичному музеї.
Експозиція «Наш край у IX–XVIII століттях» розповідає про історичне минуле України та особливості розвитку нашого краю від становлення давньоруської держави і до падіння козацької держави – Гетьманщини. Знайомство з історією починається з епохи Київської Русі, до складу якої входила північно-західна частина Харківщини. Одним з найбільш відомих міст нашого краю того часу було згадуване в літописах місто Донець. Окрім предметів, знайдених під час розкопок цього міста, в експозиції також представлені предмети, які розповідають про високу культуру давньоруської держави. Це срібні жіночі прикраси, зброя, гроші.
Виставка «Україна часів козацтва» презентує один із найвизначніших періодів національної історії – козацьку добу, – час розгортання нової хвилі боротьби українського народу за волю та створення самостійної держави. Головною реліквією виставки є унікальний гетьманський прапоркінця XVII століття. Майже півстоліття – цілих 42 роки – прапор уособлював найвищу державну владу в козацькій державі – Гетьманщині.З ним пов’язані іменачотирьох українських гетьманів – Івана Самойловича, Івана Мазепи, ІванаСкоропадського та Данила Апостола.Цінність реліквії підсилює той факт, що це одне з трьох гетьманських знамен, що збереглися до нашого часу і єдина пам’ятка цього типу в Україні (інші зберігаються у Москві та Стокгольмі).
ВЗГ ХНУВС