У Харківському національному університеті внутрішніх справ триває робота щодо підготовки проекту Антикорупційної програми університету на 2019 рік, метою якої є створення ефективної системи запобігання і протидії корупції, подальше впровадження механізмів прозорості, доброчесності, зниження корупційних ризиків.
Для отримання інформації щодо корупційних ризиків, проведення їх фахової оцінки у Харківському національному університеті внутрішніх справ створена та функціонує відповідна комісія, якою на теперішній час проводиться аналіз зовнішнього та внутрішнього середовища закладу вищої освіти.
З метою повної, всебічної та об’єктивної ідентифікації корупційних ризиків пропонуємо долучитися до вказаної роботи працівників та здобувачів освіти університету, відповідних фахівців та інших осіб.
Інформацію, пов’язану з проведенням оцінки корупційних ризиків у ХНУВС, прохання надсилати на електронну адресу: [email protected] з приміткою «Оцінка корупційних ризиків».
До відома.
Корупційний ризик – це ймовірність того, що відбудеться подія корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією, яка негативно вплине на досягнення закладом визначених цілей та завдань.
Ідентифікація (виявлення) корупційних ризиків – проводиться шляхом дослідження (аналізу) зовнішнього та внутрішнього середовища на предмет виявлення чинників корупційних ризиків у нормативно-правових актах і організаційно-управлінській діяльності.
Внутрішнє середовище – це існуючі організаційно-управлінські процеси, які спрямовані на забезпечення реалізації законодавчо закріплених функцій та завдань.
Зовнішнє середовище – це ряд чинників навколишнього середовища (на які заклад вищої освіти не має прямого впливу), що впливають на здійснення університетом повноважень.
Чинники корупційного ризику – це умови та причини, що можуть заохочувати (стимулювати), викликати або дозволяти скоєння посадовою особою при виконанні нею посадових обов’язків діянь, які можуть призвести до вчинення корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією.