До 205-річчя від дня народження Великого Кобзаря старшим викладачем кафедри соціально-гуманітарних дисциплін факультету № 6 кандидатом філологічних наук Наталією Кобилко та групою Ф6-ПЗдср-18-6 проведено захід «Т.Г. Шевченко – митець слова і пензля». Мета заходу – дослідження  феномену Тараса Шевченка, який став для українського народу пророком.

У світовій культурі ім’я Кобзаря стоїть поряд із Шекспіром, Данте, Гете, Міцкевичем, Пушкіним. Студенти розповіли про село Моринці, де народився поет, і Кирилівку, де проходили дитячі роки, про його сирітську долю, подорожі з паном Енгельгардом до Відня, а потім до Петербурга. Цікавою була інсценізація викупу Тараса Шевченка з кріпацтва. Особливу увагу звернули на періодизацію літературної діяльності Кобзаря, його твори живопису та графіки. Студенти зазначили, що в житті митця завжди були поряд люди, які його підтримували та надихали. Це Оксана Коваленко, Анна Закревська, Варвара Рєпіна, Агата Ускова, Катерина Піунова, Ликерія Полусмак. Захід закінчили словами Івана Франка, які чи не найкраще підкреслюють унікальність Тараса Шевченка: «Він був сином мужика – і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком – і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком – і вказав нові світи й вільні шляхи професорам і книжним ученим».