Працівники Харківського національного університету внутрішніх справ відвідали екскурсію за програмою «Садиби Харківщини. Епоха палаців і парків», організованою Профспілковим комітетом університету. Вони відвідали Пархомівський музей та побували у Спасо-Преображенському соборі у с. Пархомівка, насолодилися атмосферою Краснокутського дендропарку, а також Шарівського парку, оглянули палац Кеніга.
Пархомівський художній музей ім. П. Ф. Луньова, розташований у будинку-«палаццо», зведеному наприкінці ХVІІІ ст. графом І. М. Подгорічані, він є одним із найцікавіших сільських музеїв України та одним із найпопулярніших туристичних об’єктів Харківщини. У 12 залах музею зібрано близько семи тисяч. експонатів – це унікальні твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, цінні матеріали з археології та етнографії.
Група ознайомилася з експозиціями іконопису, вітчизняного та зарубіжного мистецтва XVIII-XX ст. (О. Іванов, Т. Шевченко, І. Рєпін, М. Реріх, А. Архіпов, К. Малевич, В. Кандинський, Д. Піранезі, П. Пікассо, Ф. Бол та ін.), відвідала невеличкий розділ античного та східного мистецтва, етнографічний відділ та зал мистецтва сучасного періоду.
Наступним етапом подорожі стало відвідання Краснокутського дендропарку, який вважається одним з найцікавіших зразків садово-паркової архітектури Україна XVIII століття. Він — один із найстаріших дендропарків України, історія якого налічує понад 200 років. За однією з версій, парк заснований у 1793 році. Розташований у мальовничій місцевості Харківської області на околиці селища Краснокутськ у селі Основинці.
Дерева в дендропарку в основному розміщені групами й ретельно підібрані. Блакитні та сріблясті хвойні посаджені на фоні, який підкреслює їхній колір. Поляни та окремі доріжки обсаджені яскраво квітучими кущами. Рослини, які в'ються, прикрашають альтанки, перголи, окремі дерева і спеціально побудовану для цього вежу.
На верхньому ставку є невеликий острів, насипаний ще Каразіними — так званий «Острів кохання», який з'єднується з основною доріжкою містком.
Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Шарівський» – пам'ятка культурної спадщини національного значення, знаходиться в селищі міського типу Шарівка Богодухівського району Харківської області.
Композиційним центром парку є збудований на високому пагорбі двоповерховий замок-палац, який має 26 кімнат і три зали. Зовнішня будова та інтер'єри, стилізовані під готику, колись відзначалися розкішшю й частково збереглися до нашого часу: кахлеві печі, настінний живопис та ажурне ліплення, темні дубові панелі, мармурові парадні східці. Цей палац належить до найстаріших пам'яток палацово-паркової архітектури України.
Шарівська садиба зовнішнім виглядом нагадує казковий замок. Це двоповерхова споруда білого кольору, оперезана карнизом зі стрілчастими вікнами та балконом. Парадний вид прикрашають дві восьмигранні вежі, увінчані зубцями та шпилями.
Своїми враженнями від поїздки поділилися учасники екскурсії. Сергій Гіренко, оргкомітет Профспілки ХНУВС: «Висловлюю щиру вдячність усім учасникам екскурсійної групи за надзвичайну організованість під час поїздки. Саме завдяки вашій пунктуальності, цікавим запитанням та високому культурному рівню поїздка пройшла легко та цікаво».
Вікторія Перцева, кафедра українознавства факультету № 2: «Зараз не часто зустрінеш людей, які легко й невимушено володіють текстовим матеріалом, уміють цікаво розповідати історії. Багато, хто так і говорить: «Та кому вона взагалі потрібна, ця жива розмова? Хочеш вивчити що-небудь – Інтернет тобі на допомогу». Особисто я – категорично проти. Живий контакт – це міні-життя, здатне розбурхати найкращі почуття й наповнити азартом, яскравими й приємними емоціями. Завдання таких міні-подорожей не лише в тому, щоб отримати нову інформацію та заприятелювати (хоча,who knows), але й у тому, щоб зарядитися неймовірною позитивною енергетикою. І все це було під час екскурсії на всі 200 %, тому що не можна щиро не перейнятися історією створення «Харківського Ермітажу» – Пархомівського музею (не кожен може побачити оригінали Пікассо, Кандинського й Малевича на відстані усього лише сотні кілометрів від домівки), легендами й романтичними історіями неймовірного й такого занедбаного Шарівського маєтку цукрозаводчика Леопольда Кеніґа, втрачених садиб Харківщини. Величезна вдячність нашому дивовижному екскурсоводу – Тетяні Євгеніївні».
ВЗГ ХНУВС