У Харківському національному університеті внутрішніх справ у режимі онлайн відбувся гендерний квест проєкту «Через рівність та порозуміння до захисту та безпеки». Цього року у заході взяли участь 24 команди закладів вищої освіти сектору безпеки та оборони України. Квест спрямований на забезпечення реалізації принципів гендерної рівності серед курсантів і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання. Курсанти й курсантки, а в майбутньому фахівці, будуть враховувати у своїй діяльності знання, отримані під час проведення заходу.

Роботу команд оцінювало компетентне журі, яке очолила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко. Серед членів журі – ректор ХНУВС, генерал поліції 3 рангу Валерій Сокуренко, представники спеціальної моніторингової місії ОБСЕ Маргарита Васкез, Експерт з питань регіонального співробітництва Регіонального представництва КМЄС у Харкові Соломія Рожко, начальник відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС України Ольга Перунова, комунікаційна менеджерка Центру гендерної культури Дарія Велигодська, заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Володимир Ігнатьєв, начальниця відділу моніторингу питань гендерної рівності та координації протидії домашньому насильству Управління дотримання прав людини Національної поліції України Олена Дашутіна, представниця Громадської експертної ради з гендерних питань при МФО «Рівні можливості», група «Сектор безпеки та оборони» Тетяна Баєва,  спеціаліст з прав людини Моніторингової місія ООН з прав людини в Україні Сергій Штукарін, Голова Інформаційно-консультаційного жіночого центру Олена Суслова.

На першому етапі змагання за кількістю вподобань відео на Youtube-каналі перше місце посіла команда Національного університету цивільного захисту України, друге місце – Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, трете місце – Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба. Лідером за кількістю переглядів став Харківський національний університет внутрішніх справ.

Краще та швидше онлайн-тестові завдання гендерного квесту виконала команда Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

Перше місце у захоплюючій боротьбі з мінімальним відривом по балам здобули команди: Харківського національного університету внутрішніх справ, Донецького юридичного інституту МВС України, Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ». Друге місце посіли: Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Національна академія Національної гвардії України, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ та Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова. Третє місце поділили: Інститут військово-морських сил, Вище професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Національний університет цивільного захисту України, Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба та Кременчуцький льотний коледж ХНУВС.

Журі відзначили команди дебютантів гендерного квесту: Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, Вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Військово-юридичного інституту НЮУ, Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту, Інституту військово-морських сил, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, Одеської військової академії, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Журі виокремило команди за інноваційний підхід у презентації. Серед таких команди Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Національної академії внутрішніх справ.

Начальник відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС України Ольга Перунова відзначила окремими подарунками Військовий інститут танкових військ НТУ «ХПІ», Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Вище професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Від голови Інформаційно-консультаційного жіночого центру Олени Суслової особисті подарунки отримають команди у номінаціях:

• «За підкорення всіх 4 стихій» – Національний університет цивільного захисту України, Кременчуцький льотний коледж ХНУВС, Інститут військово-морських сил, Військовий інститут танкових військ НТУ «ХПІ»;
  • «Підкорення гібридних стихій» – Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут;
  • «Вимір гендерної рівності» – Донецький юридичний інститут МВС України.

Також у своєму виступі Олена Суслова звернула увагу на використанні в навчальному процесі отриманої інформації.

Від Центру гендерної культури за відео-есе отримає подарунок Кременчуцький льотний коледж ХНУВС.

Команди-переможці будуть нагороджені подарунками від КМЄС, відділу моніторингу питань гендерної рівності та координації протидії домашньому насильству Управління дотримання прав людини Національної поліції України.

Проведений захід подарував усім – і учасникам, і членам журі гарний настрій та позитивні емоції.