Фіналісти другої Відкритої інтернет-олімпіади Харківського національного університету внутрішніх справ з інформаційної безпеки «Юний кіберерудит» для випускників закладів загальної середньої освіти України отримали дипломи та призи за участь у ІІ турі олімпіади та зайняті ними місця.
Наприкінці лютого 2021 року університет спільно з громадською спілкою «Глобальний центр взаємодії в кіберпросторі» (https://gc3.com.ua/) провели олімпіаду «Юний кіберерудит». Через запроваджені в України карантинні заходи обидва тури олімпіади проходили онлайн через мережу Інтернет.
За призові місця у ІІ турі олімпіади змагалися 10 випускників з різних куточків України – мешканці міст Київ, Луцьк, Лисичанськ, Краматорськ, Чернігів, Корюківка та селища Біленьке Запорізького району Запорізької області.
Під час участі у ІІ турі олімпіади учасники виконували індивідуальні практичні завдання, що були пов’язані з аналізом роботи мережного обладнання та використанням мережних протоколів, стеганографії, представленням інформації у різних системах числення та кодування, аналізом різних типів файлів, підбиранням паролів до файлів та захищених систем.
У підготовці цьогорічних практичних завдань олімпіади взяв участь фіналіст минулорічної олімпіади, а на теперішній час курсант 1 курсу факультету № 4 (кіберполіції) університету рядовий поліції Станіслав Гельдт.
За ходом самостійного виконанням учасниками практичних завдань у ІІ турі в онлайн-режимі слідкували члені журі олімпіади – представники факультету № 4.
За результатами оцінки членами журі правильності виконання практичних завдань було складено рейтингову таблицю та визначено переможців олімпіади. З підсумковим протоколом визначення переможців другої Відкритої інтернет-олімпіади ХНУВС з інформаційної безпеки «Юний кіберерудит» для випускників закладів загальної середньої освіти України у 2021 році можна ознайомитися за посиланням http://www.univd.edu.ua/files/articles/163166/olympiad_2021_protocol_winners.pdf
Усі учасники ІІ туру олімпіади отримали дипломи та призи у відповідності до зайнятого ними місця: планшет, бездротову Bluetooth портативну акустичну колонку, рюкзаки для ноутбуку, повербанки, USB-флеш носій. Призи для учасників ІІ туру олімпіади були надані громадською спілкою «Глобальний центр взаємодії в кіберпросторі».
Також для всіх учасників олімпіади факультет № 4 (кіберполіції) спільно з громадською спілкою «Глобальний центр взаємодії в кіберпросторі» провели безкоштовну онлайн-лекцію у Zoom на тему «Огляд та характеристика DarkWeb».
Метою проведення олімпіади є реалізація здібностей талановитих учнів, стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, популяризація досягнень науки, техніки та новітніх технологій.
Під час участі в олімпіади школярі отримали досвід щодо аналізу цифрових слідів, розслідування кіберінцидентів, познайомилися з професією кібердетектива. Всіх учасників олімпіади поінформували, що в Харківському національному університеті внутрішніх справ вони можуть отримати отримати сучасну затребувану професію кіберполіцейського, вступивши до університету за спеціальностями 081 «Право» та 125 «Кібербезпека».
Зі строками та правилами прийому до Харківського національного університету внутрішніх справ у 2021 році можна ознайомитися за посиланням http://www.univd.edu.ua/uk/dir/3/abituriyentu
ВЗГ ХНУВС