Відділом організації наукової роботи спільно з Науковим товариством студентів, курсантів, слухачів, аспірантів, ад’юнктів, докторантів і молодих вчених започатковано Школу молодого науковця. Її мета – підвищити обізнаність курсантів, слухачів, аспірантів, ад’юнктів, докторантів і молодих вчених, щодо можливості виконання наукових робіт, статей, тез доповідей, дослідження основних норм та правил роботи з науковою літературою, інформаційними ресурсами, архівними документами тощо, а також ознайомити здобувачів вищої освіти із науковою діяльністю та можливостями її здійснення в університеті.
Серед завдань школи: сприяння формуванню наукового та творчого потенціалу курсантів, слухачів, аспірантів, ад’юнктів, докторантів і молодих вчених; надання консультативних та експертної допомоги; створення умов для набуття навичок самостійної творчої пошукової роботи; допомога у оволодінні слухачами Школи сучасними формами організації та проведення наукових досліджень; сприяння проведенню попередньої експертизи наукової роботи; сприяння розвитку умінь написання наукових робіт з уникненням плагіату, фальсифікації даних і помилкового цитування; здійснення моніторингу професійних потреб молодих науковців тощо.
Навчально-тематичний план занять у школі передбачає заняття за тематикою: «Наукова кар’єра: можливості та перспективи розвитку молодого вченого», «Основи планування наукового дослідження. Як визначити актуальність обраної теми? Принципи формування теми наукової доповіді», «Визначення матеріалів та методів наукового дослідження», «Базові методи статистичної обробки даних. Які існують найпоширеніші програми статистичної обробки даних та де їх шукати?», «Сучасні можливості усної та письмової презентації наукових даних. Як створити інформативну та цікаву презентацію власної наукової роботи?», «Можливості міжнародної співпраці для молодого науковця. Як знайти та отримати науковий грант? Плагіат. Авторське право» тощо.
До викладання у школі залучені науково-педагогічні та наукові працівники кафедри психології та педагогіки факультету № 3, кафедри цивільно-правових дисциплін факультету № 4, науково-дослідної лабораторії з проблем протидії злочинності, відділу організації наукової роботи, відділу міжнародного співробітництва та загальної бібліотеки.
У перший день роботи школи відбулася лекція доцента кафедри педагогіки та психології факультету № 3 кандидата психологічних наук, доцента Олени Петленко на тему «Наукова кар’єра: можливості та перспективи розвитку молодого вченого». У заході взяли участь більш ніж 80 здобувачів вищої освіти університету різних рівнів. Модератор заходу – старший науковий співробітник відділу організації наукової роботи, кандидат юридичних наук Олександр Хань.
ВЗГ ХНУВС