7 квітня 2014 року в Харкові відбулися події, які стали визначальними для Харківщини та України в цілому. Проросійськи налаштовані активісти намагалися штурмом взяти будівлю Харківської обласної державної адміністрації, а згодом створити  харківську народну республіку. Офіцери та курсанти Харківського національного університету внутрішніх справ на чолі з ректором вишу генерал-полковником міліції Сергієм Гусаровим, разом з іншими патріотами тримали оборону державної установи, а по суті – захищали свободу і незалежність своєї Батьківщини.

Виступаючи на телебаченні, Сергій Гусаров наголосив, що харків’яни відстоюють єдність і суверенність України, вони хочуть жити у власній державі й інших думок з цього приводу бути не може: «Голос студентів, курсантів, освітянської та наукової спільноти Харкова за майбутнє у складі України має бути почутим у всьому світі».