Питання доброчесності є актуальними як для закладів освіти загалом, так і для  викладачів і здобувачів усіх освітніх рівнів зокрема. Використання програм для перевірки на плагіат і наявність запозичень – необхідна складова механізму впровадження принципів академічної доброчесності у закладах вищої освіти.

Представники Сумської філії ХНУВС Світлана Григор’єва, Надія Демиденко, Олена Лук’янихіна, Людмила Парфентій та Світлана Петровська взяли участь у вебінарі на тему «Полегшуємо перевірку на плагіат разом з Unicheck».

Спікери заходу розповіли про можливості програми для перевірки текстів і детально зупинились на практичних аспектах її використання.

Андрій  Сідляренко – експерт з академічної доброчесності та комерційний директор Unicheck – виступив із темою «Академічна доброчесність на 100%», зосередивши увагу учасників на таких питаннях:

- академічна доброчесність ⇏ перевірка на плагіат;

- чим корисна комунікація між автором і, тим, хто перевіряє роботу;

- кому довірити управління процесом антиплагіатної перевірки в університеті;

- хто має бути залучений до забезпечення академічної доброчесності.

Наталія Солоп – провідний менеджер по роботі з клієнтами в Unicheck – розкрила тему «Навчатись та перевіряти тексти онлайн». Вона поінформувала про таке:

- які види облікових записів існують і як розподілити сторінки для перевірки між усіма охочими;

- роцес легкої перевірки тексту на наявність запозичень;

- які налаштування сервісу потрібно враховувати та чому;

- функції звіту подібності;

- як використовувати Moodle для перевірки текстів на плагіат.

Після завершення вебінару представники Сумської філії успішно склали тести й отримали сертифікати.

Сумська філія ХНУВС