Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина окреслила головні пріоритети уряду на 2021 рік під час онлайн-зустрічі з главами дипломатичних місій держав-членів НАТО в Україні:

✔ Відкриті для України двері НАТО та ПДЧ у новій стратегії НАТО-2030.

✔ Безпека в Чорному морі: посилення присутності НАТО у регіоні, збільшення допомоги для ВМС ЗС України, спільний оперативний моніторинг безпекової ситуації і прийняття рішень.

✔ Внутрішні реформи сектору безпеки і оборони. Серед законотворчої роботи у порядку денному — підпис Президентом України Закону про Бюро економічної безпеки, завершення роботи над законопроєктом про реформу СБУ і робота над важливим законопроєктом про державну таємницю Верховна Рада України. У свою чергу Уряд продовжує роботу над підзаконними актами, зокрема для реалізації реформи оборонних закупівель. Також Кабмін працює над створенням національної системи переходу на стандарти НАТО.

✔ Використання всіх можливостей розширеного партнерства з НАТО. Серед першочергових завдань України — збільшення участі Збройних Сил в операціях, місіях і навчаннях Альянсу, у тому числі в рамках статті 5 Вашингтонського договору, задля підвищення взаємосумісності Збройних Сил України з військами країн-членів НАТО.

✔ Річні національні програми Україна-НАТО (РНП), які розробляються за філософією, принципами та форматом ПДЧ. Пріоритет — повне і ефективне виконання РНП-2021, впровадження реформ, що наближують Україну до членства в НАТО понад 70-ма органами державної влади і місцевого самоврядування. РНП-2021 вже схвалена Урядом 8 лютого 2021, і невдовзі має бути затверджена Президентом України. Важливе завдання — якісно підготувати РНП на 2022 рік за новими вимогами відповідно до нещодавно затвердженого Указу Президента: повним циклом розробки, моніторингу і оцінки Програми за методикою стратегічного планування “Управління, орієнтоване на результат” (RBM) з чіткими термінами і прямою відповідальністю bit.ly/2NuVbBN.

✔ Рівні можливості самореалізації жінок і чоловіків у секторі безпеки і оборони. У цьому напряму Уряд розробив Методичні рекомендації для інтегрування гендерного компоненту в освітній процес навчальних закладів, які готують професіоналів для сектору безпеки і оборони.

✔ Створення потужної команди євроатлантичних інтеграторів серед державних службовців: формування навчальних програм для держслужбовців з 1) євроатлантичної інтеграції та 2) з розроблення, моніторингу та оцінювання результатів виконання РНП.

✔ Комунікація курсу на членства в НАТО, закріпленого в Конституції України, для збільшення його підтримки українцями: завершення роботи над Стратегією комунікації державної політики євроатлантичної інтеграції Міністерство культури та інформаційної політики України.

 «За останні рік ми розпочали багато внутрішніх трансформацій: тільки реальні системні зміни демонструють нашим партнерам з НАТО, що Україна — це дуже надійний партнер, який вже робить суттєвий внесок в кращу в світі колективну безпеку Альянсу. Ми прагнемо тільки нарощувати наш темп, щоб якомога скоріше наблизити України до стандартів і принципів НАТО з метою отримання членства в Альянсі», — зазначила Ольга Стефанішина.

 

Джерело: https://www.facebook.com/UA.EU.NATO/posts/3825922194189039?__tn__=K-R