У Харківському національному університеті внутрішніх справ в онлайн-режимі із застосуванням платформи ZOOM відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Психологічні та педагогічні проблеми професійної освіти та патріотичного виховання персоналу системи МВС України». Конференцію відкрив ректор університету член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко. У заході взяли участь академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр Бандурка, перший проректор доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти, полковник поліції Дмитро Швець, проректор, доктор юридичних наук, професор заслужений юрист України Леонід Могілевський.

Під час роботи конференції працювало шість секцій: «Національно-патріотичне виховання персоналу правоохоронних структур», «Психолого-педагогічні особливості підготовки майбутніх поліцейських різних підрозділів», «Соціально-психологічне забезпечення правоохоронної діяльності в сучасних умовах», «Актуальні питання формування особистості правоохоронця», «Негативні психоемоційні стани та їх корекція у персоналу правоохоронних органів», «Психолого-педагогічна підготовка персоналу правоохоронних структур до попередження злочинності в молодіжному середовищі та домашнього насильства».

У конференції взяли участь провідні науковці університету та представники закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання з підготовки поліцейських – Національна академія внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Львівський державний університет внутрішніх справ, Донецький юридичний інституту (м. Кривий Ріг та м. Маріуполь), інших закладів МВС – Національної академії Національної гвардії України, Національного університету цивільного захисту України, Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького, а також наукових установ Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції та Збройних Сил України – Державний науково-дослідний інститут МВС України, Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса», Науково-дослідний центр гуманітарних проблем Збройних Сил України, Центр воєнно-стратегічних досліджень. Взяли участь у науковому заході представники Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Національного університету оборони імені Івана Черняховського, Академії Державної пенітенціарної служби, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Вінницького національного технічного університету, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Херсонської державної морської академії.

На конференції свої наукові здобутки представили понад 90 вчених та здобувачів вищої освіти з різних міст України. Серед них – доктори та кандидати філософських, юридичних, педагогічних, психологічних наук, кандидати соціологічних, філологічних, технічних та військових наук.

За результатами роботи конференції будуть підготовлені рекомендації та направлені до зацікавлених установ та організацій для впровадження напрацювань у практичну діяльність.