У Харківському національному університеті внутрішніх справ тривають XXVІІІ науково-практична конференція ад’юнктів та аспірантів «Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених» та XXVІІІ науково-практична конференція курсантів і студентів «Сучасна наука і правоохоронна діяльність». Відкрив конференцію ректор університету член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Валерій Сокуренко. У своєму виступі він відзначив важливість конференції та питань, які розглядатимуться під час наукового заходу для подальшого розвитку освітньої та наукової діяльності здобувачів вищої освіти.

Ректор підкреслив, що науково-дослідна робота студентів, курсантів, аспірантів, ад'юнктів, докторантів є невід'ємною складовою освітнього процесу у закладах вищої освіти України, в тому числі зі специфічними умовами навчання, яким є Харківський національний університет внутрішніх справ.

У заході взяли участь перший проректор доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України Дмитро Швець, проректор доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Леонід Могілевський, начальник відділу організації освітньо-наукової підготовки доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Давид Сімонович, т.в.о. начальника відділу організації наукової роботи ХНУВС кандидат юридичних наук Сергій Абламський.

Із доповідями під час наукового заходу виступили курсанти та ад’юнкти університету за актуальними темами: запобіжна діяльність на стадії досудового розслідування: проблеми та перспективи її провадження; використання спеціальних знань у структурі тактичних операцій, що проводяться під час розслідування вбивств; окремі аспекти майнової шкоди у чинному кримінальному процесуальному законодавстві України; особливості знарядь та засобів, як елементів криміналістичної характеристики вбивств, вчинених у зв’язку із застосуванням домашнього насильства; судова молекулярно-генетична експертиза та ін.