Команда учасників Школи наукового лідерства Харківського національного університету внутрішніх справ – курсант 2 курсу факультету № 3 Руслан Салогуб, курсанти 1 курсу факультету № 2 Олександр Тарабанов і Мілєна Цвєткова – провела черговий тренінг на тему «Примусові заходи медичного характеру та їх правові наслідки».

Тренінги проходять у межах реалізації інтерактивного курсу «WEEKLY», на який команда отримала грант-фінансування. Соціальний проєкт спрямований на підвищення правової обізнаності студентсько-курсантської молоді та учнів старших класів закладів загальної середньої освіти м. Вінниця. Він реалізується у межах міжнародної програми Upshift, яку в Вінницькій області проводить ГО «ВільнОсвіта» за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Бельгії.

Експерткою тренінгу виступила головна юристка сектору «Вінницьке бюро правничої допомоги № 1» Вінницького відділу надання безоплатної правничої допомоги Центрально-Західного управління надання безоплатної правничої допомоги Вікторія Прилуцька. Вона розповіла про поняття, мету та види примусових заходів медичного характеру; осіб, до яких вони застосовуються; продовження, зміну чи припинення примусових заходів; підстави для застосування примусового лікування; судову практику щодо застосування примусових заходів медичного характеру та примусового лікування.

У заході взяли участь курсанти та курсантки Харківського національного університету внутрішніх справ, студенти та студентки Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д. К. Заболотного, Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна», Фахового коледжу економіки і права Вінницького кооперативного інституту, Вінницького фахового коледжу мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, Вінницького навчально-наукового інституту економіки Західноукраїнського національного університету, Вінницького ліцею № 7 ім. Олександра Сухомовського, Вінницького ліцею № 4 ім. Д. І. Менделєєва, Вінницького торговельно-економічного інституту.

Наприкінці тренінгу організатори проєкту ознайомили учасників тренінгу з перевагами навчання у Харківському поліцейському виші, спеціальностями, за якими готують фахівців. Присутні представники громадськості дізналися про роботу Автошколи для осіб з інвалідністю ХНУВС у м. Кам’янець-Подільський, в якій учасники бойових дій, що отримали інвалідність, мають можливість пройти курс навчання на категорію «В» або підвищити рівень безпечного керування автомобілем. Курсанти зазначили, що з метою психологічної та соціальної адаптації ветеранів війни для них в університеті проходять щотижневі заняття спортом. Учнів шкіл ознайомили з особливостями вступу в Ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС України, створених для дітей військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, інших працівників органів сектору безпеки і оборони для продовження навчання у 10-11 класах.

ВЗГ ХНУВС