Тренінг для учнів старших класів Харківської загальноосвітньої школи № 63 провели учасники Центру соціальних проєктів Школи наукового лідерства курсанти 2 та 3 курсів факультету № 1 ХНУВС Ігор Сумін та Іван Котляров у партнерстві з координаторами пошукового загону «ЛісаАлерт» Наталією Нєжиною та Юлією Ямпольською, представниками Департаменту цифрової трансформації Харківської міської ради у рамках соціального проєкту «Академія Ліс».

Під час тренінгу курсанти спільно з волонтерами розібрали наступні питання: «Що таке булінг», «Які види булінгу існують», «Причини булінгу», «Хто такий агресор, жертва та свідок», «Хто може вплинути на булінг та як можна допомогти жертві», «Що потрібно робити, якщо ти бачиш, що цькують когось іншого», «До кого можна звернутися за допомогою», «Які можуть бути наслідки булінгу для жертви», «Наслідки булінгу для агресора».

Курсанти розповіли старшокласникам про правову основу протидії булінгу, а саме роз'яснили зміст Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», Указу Президента України «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», Наказу МОН України «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти».

Представники Департаменту цифрової трансформації Харківської міської ради розповіли про кібербулінг: «Види та причини кібербулінгу», «Як можна запобігти використанню особистої інформації», «Що робити, якщо підліток став жертвою інтернет-цькування», «Як припинити кібербулінг у різних соціальних мережах», «Чи можуть кібербулінг та загрози в мережі перейти у реальне життя?».

Учасникам тренінгу також розповіли про корисні боти, за допомогою яких підлітки можуть протистояти булінгу.

Усі школярі отримали пам'ятки з контактами гарячої лінії допомоги підліткам та безкоштовних психологічних консультацій.