У рамках відзначення Дня Незалежності України для курсантів факультетів № 2 та № 3 Харківського національного університету внутрішніх справ відділом соціально-гуманітарної роботи було організовано проведення лекції «День Незалежності України у світлі тисячолітньої історії державотворення».

Лекція була підготовлена і прочитана завідувачем відділу українознавства Вінницької академії безперервної освіти Володимиром Лазаренком. Він нагадав присутнім головні етапи становлення української державності, які є доказами історичної закономірності та обґрунтованості сучасної незалежності України, яка сьогодні визнається усіма цивілізованими народами. Проте День Незалежності це не тільки про минуле, але й про майбутнє нашої держави. Це об’єктивний аналіз державотворчих процесів заради будівництва потужної європейської держави і перемоги над агресором.