До 30-річчя Харківського національного університету внутрішніх справ вийшов друком навчальний посібник «Ідентифікація вибухонебезпечних залишків бойових дій», Частина 1. «Інженерні боєприпаси», підготовлений колективом кафедри тактичної та спеціальної фізичної підготовки факультету № 3: завідувачем кафедри, кандидатом педагогічних наук, доцентом Миколою Боровиком, старшим викладачем кафедри Володимиром Євтушком та викладачами кафедри – доцентом Михайлом Бамбуляком, кандидатом військових наук, доцентом Віктором Яськом і Сергієм Кучинським.

Навчальний посібник розроблений з урахуванням досвіду повсякденної бойової діяльності підрозділів сектору безпеки й оборони України під час відбиття повномасштабного вторгнення російської федерації. Видання буде корисним для здобувачів вищої освіти, які навчаються в закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання системи Міністерства внутрішніх справ, під час вивчення практикоорієнтованих дисциплін, практичних працівників Національної поліції та інших суб’єктів забезпечення державної безпеки України, які під час виконання оперативно-тактичних завдань беруть участь у забезпеченні режиму воєнного або надзвичайного стану в разі його введення на території України або в окремих її місцевостях, та має на меті надання допомоги у вивченні та ідентифікації інженерних боєприпасів.

Посібник містить систематизоване викладення питань, що стосуються призначення, характеристик, устрою, маркування різноманітних типів інженерних боєприпасів; способів ідентифікації вибухонебезпечних предметів; дій особового складу на замінованій території. Колектив кафедри передав до наукової бібліотеки університету примірники навчального посібника.