За такою назвою відбувся круглий стіл, організований науково-педагогічним складом кафедри адміністративного права та процесу навчально-наукового інституту № 3 Харківського національного університету внутрішніх справ.
Відкрив захід проректор ХНУВС, заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор, полковник поліції Олександр Музичук, який наголосив, що у світлі останніх законодавчих ініціатив тематика розвитку адміністративно-деліктного права України залишається вкрай актуальною. Заступник директора навчально-наукового інституту № 3, кандидат юридичних наук, професор Григорій Джагупов зазначив, що мета проведення круглого столу – не лише обговорення ключових проблемних питань щодо подальшого розвитку адміністративно-деліктного законодавства України, але й вироблення правових рекомендацій щодо їх вирішення.
Завідувачка кафедри, заслужений працівник освіти України, докторка юридичних наук, професорка Олена Салманова зробила акцент на основних новаціях проєкту Кодексу України про адміністративні проступки та проблемних аспектах реалізації його положень на практиці. Професор кафедри, заслужений діяч науки і техніки України, доктор юридичних наук, професор Анатолій Комзюк зосередив увагу на суперечностях та недоліках, що містить проєкт КУАП і які невиправдано ускладнюють правове регулювання відповідальності за адміністративні проступки в цілому.
Професор кафедри, заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор Сергій Гусаров поділився думками щодо можливих шляхів удосконалення превентивної діяльності патрульної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, спираючись на статистичні дані та сучасний стан законодавчого забезпечення поліцейської діяльності в зазначеній сфері в умовах дії воєнного стану в країні. Свої доповіді презентували й інші працівники кафедри адміністративного права та процесу.
У науковому заході активну участь взяли провідні науковці інших закладів вищої освіти України, зокрема, Одеського державного університету внутрішніх справ, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Сумського державного університету, Полтавського державного аграрного університету, Національного університету цивільного захисту України. До тематичних дискусій долучилися й представники практичних підрозділів Національної поліції України, адвокатури, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, ізолятора тимчасового тримання № 1 ГУНП України в Харківській області, а також аспіранти та здобувачі вищої освіти ХНУВС.
На науковому заході було презентовано друге видання Підручника «Судові, правоохоронні, контрольно-наглядові та правозахисні органи України», підготовлене авторським колективом кафедри адміністративного права та процесу ННІ №3 університету. Підручник стане в нагоді здобувачам вищої освіти, викладачам, ад’юнктам, аспірантам закладів вищої освіти юридичного профілю, науковцям і практичним працівникам. Електронний (повнотекстовий) варіант підручника буде розміщено в репозитарії університету.
ВК ХНУВС