Курсанти навчальної групи 409 факультету № 3 разом із куратором – доцентом кафедри педагогіки та психології Вікторією Доценко відвідали Історичний музей м. Харкова, де познайомилися з експозицію «На перехрестях століть. Археологія краю».

Під час екскурсії курсанти ознайомилися з експонатами, які відображають матеріальну культуру населення, яке мешкало на території сучасної Харківщини у часи раннього середньовіччя (пенківська та салтово-маяцька культури).

Курсантам розповіли про історію відкриття салтово-маяцької культури біля сел. Верхній Салтів на початку XX ст. Вони побачили предмети озброєння (шаблі, наконечники стріл), предмети спорядження бойових коней (вудила, стремена, прикраси ременів кінської збруї) та металеві елементи поясів салтівських воїнів (пряжки, бляшки, наконечники). Ппознайомилися з речами, які носили салтівські жінки та діти: сережки, каблучки, персні, браслети, деталі одягу (різноманітні ґудзики, фібули), намисто, амулети.