Відбулося позачергове засідання наукового гуртка кафедри протидії кіберзлочинності факультету № 4 ХНУВС в онлайн режимі, на тему «Академічна відповідальність здобувачів освіти: нові положення законодавства». Провів засідання доцент кафедри протидії кіберзлочинності кандидат технічних наук, доцент Віталій Світличний.

Учасники засідання обговорили питання порядку денного, акцентуючи увагу на принципах академічної доброчесності. Це надзвичайно важливе питання, особливо для тих, хто тільки розпочинає свою наукову дослідницьку діяльність. Голова гуртка наголосив що, відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про вищу освіту», система внутрішнього забезпечення якості вищої освіти предбачає «дотримання академічної доброчесності працівниками закладів вищої освіти та здобувачами вищої освіти». Також було визначено сутність понять «академічна доброчесність», «академічний плагіат та його різновиди», «авторські права» тощо. Обговорювалися й питання щодо підготовки різних видів наукових робіт – тез доповідей, наукових статей, конкурсних наукових робіт.

Наприкінці засідання Віталій Світличний відповів на запитання курсантів про визначення поняття академічної доброчесності та відповідальність здобувачів освіти за її порушення.