Курсанти Харківського національного університету внутрішніх справ на чолі з деканом факультету № 4 (кіберполіції) підполковником поліції В’ячеславом Марковим, співробітниками ювенальної превенції Управління боротьби з наркозлочинністю ГУНП в Харківській області та активістами громадського формування «Соціальна охорона безпеки району» провели акцію та зафарбували електронні адреси наркокрамниць у місті Люботин.

Учасники акції зафарбовували адреси наркокрамниць та залишали QR-код чат-боту «СтопНаркотик», призначеного для блокування Інтернет-ресурсів з продажу наркотичних засобів.

Спільними зусиллями правоохоронців, курсантів і активістів були обстежені всі вулиці міста Люботина, де протягом кількох годин вдалось зафарбувати понад ста написів з адресами Інтернет-крамниць із продажу наркотиків та внести десять адрес до бази чат-боту «СтопНаркотик» для їх подальшого блокування.

Нагадаємо, що чат-бот «СтопНаркотик» з використанням месенджеру Telegram був створений в 2019 році у рамках проєкту «MRIYA» групою фахівців та курсантів факультету № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ.

– З його допомогою всі користувачі месенджеру можуть блокувати Інтернет-магазини, які продають наркотичні засоби через надсилання звернення-скарги до адміністрації Telegram із відомостями про акаунт, з якого здійснюється наркоспам, – розповів В’ячеслава Марков.

На теперішній час користувачі чат-боту «СтопНаркотик» (https://t.me/StopDrugsBot) допомогли заблокувати по всій території України 1983 «наркоадреси», що використовували зловмисники для незаконного розповсюдження наркотиків через мережу Інтернет.