Доцент кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС Тетяна Білоус взяла участь у семінарі «Горизонт Європа для України», організованого Офісом підтримки вченого за ініціативи Міністерства освіти і науки України. Модератор проєкту – Владислав Сікора. Спікерами заходу виступили: професор Максим Погорєлов (Латвійський університет, Латвія) і Сумський державний університет (Україна) та професор Міхаель Бечелані (Європейський інститут мембран, Франція). Під час вебінару були обговорені такі важливі питання: «Горизонт Європа: вступ та деякі основні правила» (українською мовою); «Модель проєкту: від досконалості до впровадження» (англійською мовою).

На семінарі виступив Керівник експертної групи з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору директорату науки та інновацій Міністерства освіти і науки України Григорій Мозолевич, який презентував тему свого виступу «Інтеграційні кроки України до програми Horizon Europe».

Нововведенням Горизонту Європи є: підтримка передових інноваційних розробок шляхом створення European Innovation Council; посилання результатів реалізації програми шляхом підходу, що зорієнтований на виконання визначених місій; концентрація на open innovation; новий інструмент підтримки Рartnerships; спрощення та зменшення адміністративних обмежень.

МОН пропонує обговорити проєкт постанови Уряду щодо координаційного центру програми «Горизонт Європа». Основними завданнями Координаційного центру є: взаємодія з питань співробітництва України у програмах ЄС у галузі досліджень та інновацій з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах науки, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності та іншими органами державної влади України, ЄК та Представництвом ЄС в Україні, надання їм статистичної та аналітичної інформації про стан співробітництва та пропозицій щодо його розвитку; координація, технічний і методичний супровід діяльності окремого НКП та мережі НКП в цілому; координація участі українських наукових установ, організацій та окремих проєктних команд у програмах ЄС у галузі досліджень та інновацій, обміну знаннями та навчання; моніторинг ефективності діяльності окремого НКП та мережі НКП в цілому; подання пропозицій центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах науки, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, щодо змін у структурі мережі НКП.

Сумська філія ХНУВС