Тема круглого столу - «Корупційні ризики у діяльності МВС, шляхи запобігання та протидії корупції». Захід відкрили: начальник Управління запобігання корупції МВС України, доктор філософії у галузі знань «Право» Анатолій Фодчук та проректор університету, доктор юридичних наук, професор Олександр Музичук.

До дискусії долучилися представники міжнародних організацій, серед яких спеціальний радник Центру з питань доброчесності в оборонному секторі Міністерства оборони Норвегії Кетіль Нільсен, Національний радник з урядування і реформ у секторі безпеки Женевського центру урядування у секторі безпеки Дмитро Євдокимов та експерт з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Богдан Шапка. До роботи круглого столу також долучився заступник начальника УЗК МВС України Сергій Яременко, який презентував учасникам деякі аспекти реалізації антикорупційної політики Міністерства внутрішніх справ. У своїй доповіді він окреслив основні напрями роботи МВС у цій сфері, акцентуючи увагу на важливості координації з іншими державними органами та громадськістю для ефективного запобігання корупційним проявам.

Активно обговорювалися питання розбудови доброчесності, можливості запровадження військової поліції, а також міжнародний досвід у протидії корупції та можливості його імплементації у національне законодавство.

Серед учасників заходу були й представники громадських організацій, зокрема, Анна Федоренко та Олена Карпова з ГО «Фундації інституційного розвитку». Анна Федоренко підкреслила важливість впровадження кодексів доброчесності як ефективного інструменту запобігання корупції, Олена Карпова зосередила увагу на особливостях виплати винагороди викривачам.

Із доповідями також виступили: начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Національної гвардії України Олександр Короненко, який розглянув можливі корупційні ризики та їх вплив на національну безпеку і оборону України, та начальник відділу запобігання корупції ГУНП в Харківській області Ігор Луппа.

Завершився круглий стіл доповіддю завідувача кафедри цивільного, трудового та господарського права ННІ № 1 ХНУВС Олексія Зайцева, який у своєму виступі поєднав теоретичні аспекти та практичні виклики, що виникають під час здійснення публічних закупівель. Він детально розкрив проблематику правового регулювання цього процесу, а також поділився досвідом щодо запобігання корупційним ризикам у сфері державних закупівель.

Захід став ключовою платформою для обміну досвідом та обговорення дієвих методів запобігання й протидії корупції в Україні з урахуванням міжнародного досвіду в цій галузі.

ВК ХНУВС