Напередодні Дня вишиванки кураторка групи 104 факультету № 2, старша викладачка кафедри українознавства Олена Оверчук провела з курсантами бесіду на тему «Вишиванка – наш генетичний код». Вона зазначила, що традиційно, в середині травня, українці відзначають День вишиванки – свято, приурочене нашому національному одягу. Вишиванка – це код нації, оберіг, який дарує людині добру долю та здоров’я. Кожен елемент на вишиванці має конкретне значення, впливає на життя того, хто її носить. Особливого звучання свято набуло під час повномасштабної війни з росією, адже цей день не тільки прославляє нашу культуру, а й об’єднує українців, які сьогодні змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя на війні.

Під час зустрічі курсанти познайомилися з історією української вишиванки, різноманітними візерунками й техніками виконання. Наприкінці здобувачі освіти поговорили про традиції вишивки у своїх регіонах і розглянули, збережені родиною кураторки, сімейні реліквії – вишиті сорочки й рушники.