З вітальними словами до учасників конференції звернулися директор Департаменту авіаційної безпеки Міністерства внутрішніх справ України Сергій Науменко, заступник директора Департаменту – начальник управління організації наукової діяльності та інновацій Департаменту освіти, науки та спорту МВС, кандидат юридичних наук, доцент Едуард Кісілюк, представник Державної прикордонної служби України Олег Шокодько, перший заступник директора з безпеки польотів Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС Вадим Пєшков. У своїх виступах вони наголосили на важливості тематики наукового заходу та питань, запланованих для обговорення, оскільки розвиток інтелектуального потенціалу є невід'ємною частиною протидії збройній агресії росії.

Конференція була проведена за 13 напрямами роботи, де учасники представили понад 300 тез доповідей, які надійшли з України, Саудівської Аравії, Німеччини, Чехії, Польщі, Канади тощо.

В обговоренні актуальних питань розвитку авіаційної галузі взяли участь: професор кафедри роботизації та інформатизації промислових процесів Жешувського технічного університету (Республіка Польща), доктор технічних наук, професор Денис Барановський; заступник начальника Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, доктор технічних наук, професор, полковник Збройних Сил України Андрій Тристан; завідувач кафедри біомедичної інженерії Харківського національного університету радіоелектроніки, доктор технічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі освіти, лауреат іменної стипендії ім. Г. Ф. Проскури Олег Аврунін; доцентка кафедри інформаційних систем та мереж Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», докторка технічних наук, доцентка Вікторія Висоцька; завідувач кафедри льотної експлуатації та безпеки польотів факультету льотної експлуатації Льотної академії Національного авіаційного університету, доктор технічних наук, професор Сергій Осадчий; доцент кафедри конструкції літальних апаратів та авіаційних двигунів Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба, кандидат технічних наук, доцент Володимир Онищенко; командир повітряного судна, пілот-інструктор Кирило Смирнов; аспірант Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» Олексій Стародуб; начальник відділу організації наукової роботи та гендерних питань КЛК ХНУВС, кандидат технічних наук Сергій Владов та інші.

Конференція пройшла на базі Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ.