Всеукраїнську науково-практичну конференцію відкрив ректор ХНУВС, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко. Він зазначив, що науково-дослідна робота є важливою складовою забезпечення відсічі збройної агресії та подальшого розвитку всіх сфер суспільного життя в нашій країні. Валерій Васильович наголосив на важливості тематичних напрямів роботи конференції, побажав учасникам плідної роботи та вагомих наукових здобутків.

До присутніх звернулись: проректор Національної академії внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Сергій Чернявський; перший проректор Донецького державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Єгор Назимко; проректор Одеського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Максим Корнієнко; проректор з навчальної та наукової роботи Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, доктор педагогічних наук, доцент Сергій Білявець; заступник начальника Національної академії Національної гвардії України з наукової роботи, доктор технічних наук, професор Руслан Кайдалов; проректор з науково-дослідної роботи Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, доктор технічних наук, професор Василь Попович.

Учасники конференції подали понад 200 тез доповідей, в яких розглядається низка питань у сфері права, євроінтеграційних процесів та інтеграційного розвитку України, юридичної психології, патріотичного виховання молоді, інформаційних технологій тощо, які в умовах воєнного стану потребують ґрунтовного наукового осмислення.

Доповідачі презентували доповіді, присвячені актуальним питання сьогодення, зокрема розслідуванню воєнних злочинів, використанню безпілотних повітряних суден, кримінально-правовому захисту критичної інфраструктури, забезпеченню прав і свобод громадян в умовах воєнного стану, конфіденційності в сучасному кіберпросторі тощо.

Підсумки роботи конференції підбив проректор Харківського національного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр Музичук.