Метою конференції став не лише аналіз існуючих проблем, але й розробка ефективних стратегій та підходів для їх вирішення. Учасники обговорили широкий спектр питань, що стосуються діяльності поліції в умовах війни, новітніх методів організації публічного управління, розвитку сучасної поліцеїстики, забезпечення прав і свобод людини, впровадження європейських стандартів у діяльність правоохоронних органів, особливості підготовки майбутніх кадрів для органів Національної поліції та багато іншого. Особливу увагу було приділено питанням виконання працівниками поліції своїх повноважень, що є надзвичайно актуальним у контексті внесення чисельних змін і доповнень до Закону України «Про Національну поліцію».

Від імені ректорату та Вченої ради Харківського національного університету внутрішніх справ учасників наукового заходу привітав ректор університету, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко. Звертаючись до учасників конференції, він зазначив, що війна внесла суттєві зміни в усі аспекти нашого життя, включаючи діяльність правоохоронних органів. «Перед нами стоять нові вимоги, які потребують інноваційних підходів і рішень, а повсякденні виклики вимагають від нас консолідації зусиль і підвищеної відповідальності. На сьогодні надзвичайно важливим є проведення наукових розробок щодо якісного, всебічного і повного документування воєнних злочинів, які вчиняються агресором на території України. Задля цього заклади вищої освіти системи Міністерства внутрішніх справ України прикладають усіх зусиль у питаннях підготовки висококваліфікованих фахівців правоохоронних органів, які мають успішно протистояти сучасним викликам, сприяти відновленню безпекової складової населення України тощо», – зазначив Валерій Сокуренко.

Від імені Департаменту освіти, науки та спорту МВС України учасників привітав заступник начальника управління – начальник організаційно-наукового відділу управління організації наукової діяльності та інновацій Максим Романов. У своїй доповіді він зауважив, що конференція є важливою платформою для обміну знаннями, досвідом та ідеями серед науковців, практиків та експертів у галузі правоохоронної діяльності. Максим Романов наголосив на актуальності підготовки майбутніх працівників Національної поліції, оскільки надзвичайно важливим завданням є виявлення та документування воєнних злочинів.

У дискусії взяли участь: перший віцепрезидент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр Бандурка; член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Сергій Гусаров; народний депутат України 9-го скликання, доктор юридичних наук, професор Олександр Бакумов; заступник керівника Департаменту з питань громадянства, помилування, державних нагород – керівник управління з питань помилування Офісу Президента України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Дмитро Журавльов; начальник ГУНП у Чернігівській області, кандидат юридичних наук Іван Іщенко; начальник ГУНП у Харківській області Володимир Тимошко; ректор Дніпровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Олександр Моргунов; проректор Одеського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Максим Корнієнко; завідувачка кафедри правоохоронної діяльності та поліціїстики факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ, кандидатка юридичних наук, професорка Ірина Панова; професор кафедри адміністративного права та процесу факультету № 1 ХНУВС, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Анатолій Комзюк; професорка кафедри правоохоронної діяльності та поліціїстики факультету № 6 ХНУВС, докторка юридичних наук, професорка Олена Синявська; старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності (з дислокацією в Сумській області) управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини НПУ Євгеній Євтєєв; професор кафедри державно-правових дисциплін, кримінального права і процесу Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, доктор юридичних наук, професор Володимир Марченко; наукова співробітниця Університету Лестера, постійна співробітниця Центру європейського права та інтернаціоналізації (Великобританія), кандидатка юридичних наук Інеса Костенко та інші.

Результати роботи науково-практичної конференції підсумував проректор ХНУВС, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр Музичук.