Власенко Ігор Володимирович Науковий керівник гуртка, доцент кафедри, кандидат технічних наук, доцент.
Виживи сьогодні, щоб боротися завтра.
Стародавній арабський вираз.
Науково-практичний гурток кафедри тактичної та спеціальної фізичної підготовки факультету № 3
ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНИЙ ПІДРОЗДІЛ
«ЩИТ»
Науковий гурток засновано у 2002 році. Один з перших гуртків університету.
Основний напрямок роботи гуртка – підготовка поліцейських до дій в службових та екстремальних ситуаціях.
Під час свого навчання курсанти здобувають та удосконалюють навички, які потім використовують у своїй практичній діяльності. Навчання проводиться за сучасними методиками та при моделюванні обстановки, максимально наближеної до реальної.
Увага приділяється розвитку як базових якостей, таких як увага, швидкість реакції, стресостійкість, так і специфічним поліцейським – увага до дрібниць, тактика ефективної комунікації, тощо.
ЯКЩО ДЕМОНСТРУВАТИ – ТО ТІЛЬКИ КРАЩЕ.
Науково-практичний гурток приймає активну учать у житті ХНУВС. Курсанти гуртка приймають участь у проведенні показових виступів та профорієнтаційних заходах, що проводяться у ХНУВС та за його межами. Курсанти гуртка готові демонструвати тактику дій поліцейських підрозділів усіх рівнів та служб, злагоджену командну роботу та високий рівень взаємодії. Виступи ТСП «ЩИТ» по праву вважаються одними з найкрасивіших та такими, що найбільше запам’ятовуються гостям.
Тактико-спеціальний підрозділ «ЩИТ» проводить значну патріотичну та виховну роботу серед курсантів. У курсантів виховуються стійкість та витривалість, здатність виконувати завдання в мовах значних фізичних, психологічних та інтелектуальних навантажень, здатність керувати особовим складом та приймати рішення в умовах браку часу, командні та аналітичні здібності.
Курсанти науково-практичного гуртка приймають участь у показових виступах та днях відкритих дверей ХНУВС.
Вовк – символ наукового гуртка.
Серед тварин дикої природи вовки демонструють найбільші здібності до виживання, адаптивності та боротьби.
Курсанти наукового гуртка постійно проводять відпрацювання тактики дій поліції в обстановці, найбільш наближеної до реальної. Частіше за все використовується пейнтбольне та страйкбольне обладнання, імітаційні засоби.
На спеціальних майданчиках відпрацьовуються дії підрозділів, груп, відточуються навички ведення бою. У якості опонентів не рідко стають представники інших силових структур та спеціальних підрозділів, які високо цінують та поважать ТСП «ЩИТ».
Курсанти відпрацьовують тактику дій в обстановці, максимально наближеної до бойової.
Анна Миколаївна Циркулєнко
член жіночої збірної України зі спортивного пейнтболу.
Курсанти науково-практичного гуртка приймають активну участь у спортивних змаганнях із прикладних видів спорту, таких як спортивний та тактичний пейнтбол. Неодноразові чемпіони та призери змагань із спортивного пейнтболу, активні учасники кубка Харкова та Харківської області зі спортивного пейнтболу.
Випускники університету - члени гуртка представляють власні ГУНП областей у змаганнях з пейнтболу, а також є членами жіночої збірної України зі спортивного пейнтболу та представляють Україну на міжнародній арені.
Команда ТСП «ЩИТ» - постійний учасник та призер чемпіонату Харкова та Харківської області зі спортивного пейнтболу.
ПРІОРИТЕТ - ПРИКЛАДНА (ПРАКТИЧНА) НАУКА
Курсанти наукового гуртка дотримуються високих стандартів та демонструють високий рівень наукової діяльності та дотримуються базових принципів.
Опрацьовуються проблемні та актуальні питання правоохоронної діяльності, проводяться практичні дослідження із застосуванням сучасних та різноманітних методів, засобів та способів наукової діяльності. Курсанти наукового гуртка - неодноразові переможці всеукраїнських наукових конкурсів, конкурсів наукових робіт Міністерства внутрішніх справ та Міністерства освіти та науки, учасники конференцій, круглих столів та інших наукових заходів, бажані та шановні гості у інших закладах вищої освіти.
Результати досліджень курсантів гуртка мають високу оцінку у представників практичних підрозділів як Національної поліції, так і інших правоохоронних органів, а також спеціальних підрозділів силових структур.
Курсанти наукового гуртка - постійні призери конкурсів наукових робіт України.
Науково-практичний гурток проводить дослідницьку роботу по значній кількості напрямків, зокрема:
НАЙВАЖЛИВІШИЙ ПОКАЗНИК – ЗРОСТАННЯ НАД САМИМ СОБОЮ ВЧОРАШНІМ.
Науково-практичний гурток має внутрішню систему відзнак, що демонструють рівень практичних навичок, знань та вмінь. Кожна з відзнак має свої критерії досягнення та відповідає особистому рівню підготовки володаря:
Їх не можна придбати – їх можна тільки заслужити!
НЕМАЄ ПЕРШОГО СЕРЕД РІВНИХ.
Курсанти гуртка підтримують зв’язки і після випуску із університету, продовжують тренуватися, приймають участь у польових виходах, діляться досвідом із молодшим поколінням та між собою, допомагають у навчанні та службі. Випускники наукового-практичного гуртка присвятили своє життя службі народу України та пов’язали свою долю із спеціальними підрозділами України і проходять службу у полках поліції особливого призначення, Корпусу оперативно-раптової дії та інших спеціальних підрозділах сектору безпеки та оборони України багато серед яких є учасниками бойових дій.