Наукова діяльність здобувачів освіти Харківського національного університету внутрішніх справ спрямована на широке осмислення цілого комплексу проблемних питань, які оточують курсантів та студентів у їх повсякденному житті. Важливо, що Школою наукового лідерства Харківського національного університету внутрішніх справ (далі – Школа) було підготовлено унікальні в межах держави та світу видання, активну роль у створенні, змістовному наповненні та дизайні яких відігравали самі здобувачі освіти вишу.  

Унікальним виданням Школи стали Методичні рекомендації щодо організації наукової, творчої, міжнародної, громадської роботи. У виданні містяться методичні матеріали для здобувачів вищої освіти Харківського національного університету внутрішніх справ щодо організації наукової, творчої, міжнародної, громадської роботи, наводяться поради щодо написання та оформлення есе, тез доповідей, наукових робіт, соціальних проєктів, заявок на міжнародні програми обміну, зазначаються умови проведення конкурсів, програм, надаються рекомендації та зразки робіт за всіма перерахованими напрямами.  

Своєрідним маніфестом незламності здобувачів освіти вишу в умовах російсько-української війни став збірник творчих робіт учасників Школи наукового лідерства, у якому містяться есе та вірші, написані в період російсько-української війни курсантами-учасниками Школи, у яких передані емоції, життєвий досвід, спогади від проходження служби, а також ідеї, життєві орієнтири та моральні установки, сформовані у курсантів у період воєнного стану.

Видання «Курсантська наука крізь попіл війни», продовжуючи сформовані протягом багатьох років традиції наукової діяльності у Харківському національному університеті внутрішніх справ, пронизане незламним духом боротьби та спротиву в науковій площині здобувачів освіти та співробітників університету в умовах воєнного стану. На сторінках видання представлені історії здобувачів освіти, які є учасниками Школи наукового лідерства та які втратили близьких на війні, присвячують свою літературну творчість образам та подіям російсько-української війни, проводять наукові експерименти, спрямовані на вдосконалення спорядження, техніки та тактики ведення бойових дій, надають допомогу цивільному населенню, яке опинилося в непростих безпекових умовах війни, а також документують воєнні злочини.