Представники Харківського національного університету внутрішніх справ взяли участь у воркшопі, який проводився на базі Науково-дослідного інституту правознавства Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого і був організований за участі громадської організації «IT Альянс» і за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду.

У заході взяли участь представники іноземних організацій (словацької Асоціації іноземної політики, чешського Інституту європейської політики EUROPEUM, польського Військово-технологічного університету, Східної цільової групи «СтратКом» Європейської служби зовнішніх справ), українських державних установ (Комітету ВР України з питань інформатизації та зв’язку, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Слобожанського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України), вищих навчальних закладів України (Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного університету ім. В. Каразіна, Харківського національного університету радіоелектроніки, Харківського інституту Університету банківської справи), громадських організацій (ISACA), а також у ньому взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри інформаційної та економічної безпеки факультету № 2, кафедри захисту інформації факультету № 4, кафедри інформаційних технологій та захисту інформації факультету № 6 ХНУВС.

Під час проведення воркшопу були розглянуті проблеми інформаційної безпеки Східної Європи (політичний аспект), засади інформаційної безпеки (міжнародно-правовий контекст), стратегії кібербезпеки України та ЄС (в контексті державного управління, науки та освіти, технологій і бізнесу).

Жваву дискусію викликала доповідь начальника факультету № 4 ХНУВС кандидата юридичних наук, старшого наукового співробітника В'ячеслава Маркова на тему «Кібертероризм – загроза інформаційній безпеці держави: поняття та проблеми протидії». Науковці та практики відзначили актуальність офіційного введення цього терміна до законодавства України.

Наприкінці заходу відбулося обговорення можливих рішень проблем інформаційної безпеки з використанням отриманого досвіду, а також необхідності налагодження зв’язків із вищими навчальними закладами різних галузевих напрямів і бізнесом, державними органами для вдосконалення освіти і підготовки кадрів у сфері інформаційних технологій, підвищення рівня обізнаності студентів із сучасними проблемами у сфері інформаційної безпеки.