Працівники кафедри кримінального права і кримінології факультету № 1 – професор Юрій Орлов, старший викладач Олександр Олішевський та викладачка Наталія Цвіркун взяли участь у науковому семінарі за темою «Актуальні проблеми кримінальної політики Європейського Союзу», організованому кафедрою кримінально-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна в межах реалізації освітнього проєкту «Модуль Жан Моне 611432-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE (Кримінальна політика ЄС)».

Під час заходу, в якому взяли участь представники Національної поліції, а також суддівського, адвокатського, прокурорського корпусів, було обговорено низку проблем та перспектив удосконалення в Україні інститутів позасудового, альтернативного вирішення спорів, зокрема медіації та відновного правосуддя в контексті забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, покращення співробітництва у сфері протидії злочинності, адаптації українського законодавства до норм ЄС. У результаті наукової дискусії було визначено перспективні кроки щодо посилення превентивної функції Національної поліції, вирішення кримінально-правових конфліктів у нерепресивний спосіб через комплекс науково-дослідних, освітніх, правотворчих, правореалізаційних, інформаційних та інших заходів кримінологічного спрямування, окреслено актуальні напрями удосконалення освітніх (освітньо-професійних) програм підготовки фахівців у галузі знань «Право» і «Правоохоронна діяльність».