У рамках просвітницької роботи Школи наукового лідерства факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ курсанти-учасники активно знайомляться з шедеврами світової літератури, значна частина яких доступна у загальній бібліотеці ХНУВС. Наразі курсанти-першокурсники факультету № 1 – Олександр Курилкин відкриває для себе твір Айн Ренда «Атлант розправив плечі», Валерія Кірієнко набуває корисних для поліцейського психологічних якостей, читаючи книгу Микита Непряхіна «Я маніпулюю тобою. Методи протидії прихованому впливу», Поліна Іларіонова захоплюється творчістю Дейла Карнегі, зокрема книгою «Як завойовувати друзів і впливати на людей», курсантка 2 курсу Анна Будник читає Роберта Чалдіні «Психологія впливу. Переконуй, впливай, захищайся», курсантка 3-го курсу Крістіна Моргай удосконалює комунікаційні навички, звертаючись до книги Джеймса Борга «Мистецтво говорити. Таємниці ефективного спілкування», курсант 2 курсу Котляров Іван у ході підготовки до наукової роботи опановує монографію «Керівники Харківської міліції/поліції (1918–2021 рр.) знаних вчених університету Бандурки О.М., Греченка В.А., Сокуренка В.В.

Кожен учасник Школи наукового лідерства наразі відкриває для себе захоплюючий світ літератури. Це є важливою умовою всебічного розвитку майбутнього поліцейського. Учасники Школи наукового лідерства запрошують усіх здобувачів освіти Харківського національного університету внутрішніх справ до загальної бібліотеки ХНУВС, адже саме книга дозволяє розширити наш світогляд та стати успішними у життєвому та професійному зростанні.