Внаслідок збройної агресії російської федерації мільйони українців зазнали не тільки фізичної, а й психічної шкоди, отримали психологічну травму різного ступеню та генезу. Наслідки цієї війни для психічного та фізичного здоров'я нації будуть відчуватись роками. Досліджувати динаміку психічного та фізичного здоров'я українських сімей - головне завдання міжнародного науково-дослідного проекту Українське лонгітюдне дослідження - Ukrainian Longitudinal Study (ULS). Цей проект реалізується з 2019 року дослідницьким консорціумом, до якого входять: Харківський національний університет внутрішніх справ, Інститут психології імені Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України, Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України (психологічна служба), Державна установа «Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України», Державна установа «Інститут неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України», Мічиганський університет та Школа соціальної роботи Університету Вейна (США).

На старті третьої хвилі дослідження видано оновлену збірку адаптованих для України, валідізованих та ліцензованих міжнародних стандартизованих інструментів психодіагностики девіантної поведінки, скринінгу психічних та поведінкових розладів, депресії та тривожності, посттравматичного стресового розладу (ПТСР), самотності та соціальної ізоляції, вживання психоактивних речовин, суїцидальних проявів, рівня булінгу, сімейного насильства, батьківської поведінки тощо. Рекомендації містять інструкцію з проведення дослідження, зразки супутніх документів, рекомендацію інструментарію до використання в практичній роботі, офіційні листи МОН та психологічної служби, значна увага приділяється інтерпретації результатів психодіагностики девіантної поведінки.

Методичний комплекс ULS презентували: дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор, директор Інституту психології імені Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України Сергій Максименко, заступник директора Інституту  з науково-інноваційної роботи Олег Кокун та завідувач науково-дослідної лабораторії з проблем психологічного забезпечення правоохоронної діяльності ХНУВС Олексій Сердюк.

Рекомендації можна завантажити за посиланням: http://dspace.univd.edu.ua/xmlui/handle/123456789/14194

Цитування: Українське Лонгітюдне Дослідження = Ukrainian Longitudinal Study (ULS) : Метод. рек. з використання психодіагност. інструментів трет. хвилі дослідж. / [Максименко С. Д., Кокун О. М., Панок В. Г. та ін.] ; НАПН України, Ін-т психології імені Г. С. Костюка , УНМЦ практ. психології та соц. ; НАМН України, ДУ "Ін-т охорони здоров'я дітей та підлітків", ДУ "Ін-т неврології психіатрії та наркології" ; Харків. нац. ун-т. внутр. справ ; Ун-т Вейна. – Київ: Ін-т психології імені Г. С. Костюка НАПН України, 2022. – 77 с. – DOI: https://doi.org/10.32631/uls2022