Врятувати життя на фронті здатна не лише зброя, але й маскування – сітки, маскувальні костюми, які роблять наших хлопців і військову техніку максимально непомітними. Такі засоби дозволяють «бути» одночасно і зеленню, і листям, і навіть снігом взимку. З перших днів війни курсанти та студенти Харківського національного університету внутрішніх справ беруть активну участь у виготовленні маскувальної «зброї» – приєднуються до відкритих груп, благодійних фондів, громадських об’єднань. Це копітка робота, що потребує уважності й терпіння. Кожний виконує своє завдання – одні нарізають клаптики, інші вплітають їх в основу. Зважаючи на те, що засоби маскування легко псуються й горять під час обстрілів, потреба в них однаково лишається нагальною, тож їх виготовлення триває протягом усієї війни.