До річниці початку збройної агресії РФ проти України та з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні в онлайн форматі доцентом кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії ХНУВС, куратором навчальної групи Володимиром Дементовим проведено тематичну кураторську годину.
Із студентами-магістрами спеціальності «Право» обговорили значення подвигу Героїв Небесної Сотні для становлення свободи та демократії в Україні, вшанували пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення близько 50 осіб. Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, і, головне, державу, яка здатна захистити суверенітет. Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи. Саме тому, Революцію Гідності, можна вважати продовженням Української революції, визвольних змагань часів Другої світової війни. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. «Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності. Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. Героями Небесної Сотні стали люди, різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17. Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави.
Також напередодні річниці початку збройної агресії РФ проти України згадали початок війни, часи окупації та руйнування мирного життя в Україні та Сумській області, подякували ЗСУ та ТРО, вшанували пам'ять загиблих за Україну, обговорили та відмітили величезний та визначальний вклад країн-партнерів по антипутинській коаліції, які вже майже рік допомагають Україні фінансово, зброєю та гуманітарною допомогою виборювати право на життя, на свободу, на незалежність та суверенітет, боронити країну від агресора. Учасники заходу зазначили необхідність та надважливість допомоги ЗСУ та участі у волонтерських програмах, підкреслили важливість дотримування правил безпечної поведінки під час повітряних тривог, особливо напередодні річниці війни та необхідність надання допомоги тим, хто поруч, особливо дітям та людям похилого віку, людям із обмеженими можливостями. Студенти висловили впевненість у нашій перемозі та бажання, щоб 2023 рік став роком Перемоги та повернення в Україну миру та спокою, процвітання та розвитку, динамічної та сталої інтеграції України в Європейські та світові економічні та безпекові інституції!
Сумська філія ХНУВС