Студенти факультету №6 Харківського національного університету внутрішніх справ разом із доценткою кафедри соціально-гуманітарних дисциплін кандидаткою філологічних наук Наталією Кобилко долучилися до святкування Міжнародного дня рідної мови, який відзначається 21 лютого. Епіграфом заняття стали слова відомого українського мовознавця Івана Огієнка: «Мова – то серце народу: гине мова – гине народ». Учасники заходу говорили про трагічну історію свята, Рішення ЮНЕСКО щодо підтримки мови як ознаки культурної приналежності особи. Прикметно, що в Україні існує два свята на вшанування рідної мови – 21 лютого і 9 листопада. Особливу увагу викладачка звернула на загрозу зникнення окремих мов і їхніх діалектів, яку ЮНЕСКО розподіляє на шість категорій: «мови у безпеці», «вразливі мови», «мова безумовно під загрозою», «мова у критичній небезпеці», «вимерла мова». Студенти проаналізували мовну ситуацію в нашій країні, представили власне бачення популяризації рідної культури. Особливе зацікавлення викликав відеоряд про мовні родзинки різних країн. Також учасники розглянули платформи для вивчення та вдосконалення державної мови, традиційні заходи, такі як Радіодиктант національної єдності, мовно-літературні конкурси, марафони, олімпіади, челенджі. Наприкінці заходу студенти підсумували, що привернення уваги міжнародної спільноти до мовного питання – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур. Пам’ятаймо слова відомого письменника Петра Панча: «Мова – це коштовний скарб, набутий віками нашим народом, його невичерпне духовне багатство. В той же час це й наша зброя в ідейній боротьбі, що постійно точиться між двома світами».