Для підвищення рівня професійної кваліфікації доцентка кафедри соціальних та економічних дисциплін факультету № 2 Наталія Бобро взяла участь у тренінгу на тему: «Вплив війни в Україні на ситуацію з торгівлею людьми. Виявлення та перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми». Захід організований громадською організацією «Чистий аркуш» в межах проєкту «Допоможемо, підтримаємо, переможемо» за фінансування Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії, Міністерства закордонних справ Швеції та програми протидії торгівлі людьми Агентства США з міжнародного розвитку.

Під час заходу тренерка Наталія Сухорукова презентувала дані національного дослідження уразливості населення до торгівлі людьми та експлуатації в умовах війни, проведеного у жовтні 2022 року на замовлення представництва Міжнародної організації з міграції в Україні – Агентства ООН з питань міграції в Україні за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Учасники тренінгу розглянули низку питань: форми та види торгівлі людьми; прямі та непрямі ознаки торгівлі людьми; основні принципи роботи з постраждалими від насильства, експлуатації та торгівлі людьми; способи вербування людей; виявлення та перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно-зумовленого насильства; а також на яку допомогу можуть розраховувати українці та українки, які постраждали від торгівлі людьми. Виконали вправи, обговорили результати роботи в групі,  навчились спільній роботі та налагодженій комунікації, адже це один із важливих критеріїв швидкої і комплексної допомоги особам, які потрапили в ситуацію торгівлі людьми.

За результатами успішного проходження тренінгу Наталія Бобро отримала сертифікат.

ВЗГ ХНУВС