Напередодні 209-ї річниці від дня народження Кобзаря кафедрою українознавства факультету № 2 проведено відбірковий тур Всеукраїнського конкурсу есе «Мій Шевченко», у якому взяли участь курсанти усіх факультетів ХНУВС. За умовами конкурсу в цій творчій роботі треба було розкрити особисте сприйняття автором есе постаті Тараса Григоровича Шевченка, його творчості або значення в сучасному житті українців. Учасники продемонстрували різноманітність підходів до висвітлення ролі митця в нашому суспільстві та особистій долі авторів. У той же час усі твори об’єднані однією спільною думкою: поезія Кобзаря залишається сучасною, особливо в умовах, коли країна бореться із загарбниками і дає їм гідну відсіч.
Кращі роботи візьмуть участь у наступному етапі конкурсу, переможці якого будуть визначені під час святкування Шевченківських днів у березні 2023 року. Переможці отримають дипломи, а керівники учасників і переможців – подяки.