Добігли свого завершення державні іспити, під час складання яких випускники – майбутні слідчі, працівники підрозділів кримінальної поліції та інших оперативних підрозділів, демонстрували набуті теоретичні знання та практичні компетенції з теорії держави та права, кримінального права та процесу, криміналістики та оперативно-розшукової діяльності. Протягом навчання в Харківському національному університеті внутрішніх справ здобувачі вищої освіти виконали зміст освітньо-професійних програм з «Права» та «Правоохоронної діяльності». Декан факультету №2 Ігор Назаренко, зазначив, що курсанти-випускники брали активну участь у громадському житті, волонтерській діяльності, допомагали Збройним Силам та Національній Гвардії, виступали на наукових конференціях, займалися правопросвітницькою та профорієнтаційною роботою, художньою самодіяльною та творчістю, професійним спортом і перемагали на міжнародних і всеукраїнських змаганнях. Активно підтримували акції «Твоя кров може воювати. Стань донором», «Відвідай пораненого бійця – підтримай героя», «Книги героям», які започатковані МВС України. Під час стажування на посадах вони брали участь у розслідуванні злочинів, охороні публічної безпеки та порядку, охороні адміністративних будівель, допомагали евакуювати громадян із небезпечних районів й надавали гуманітарну допомогу».