Доцентка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін факультету №6 кандидатка філологічних наук Наталія Кобилко взяла участь у Міжнародній науковій конференції «Тенденції розвитку української літератури в загальноєвропейському контексті» до 90-річчя від дня народження Олекси Мишанича, члена-кореспондента НАН України, лауреата Національної премії ім. Т.Г. Шевченка. Організаторами заходу виступили Ужгородський національний університет і Ніредьгазький університет (Угорщина). Конференція відбулася в змішаному форматі, науковці мали можливість виступити як наживо, так і за допомогою платформи Google Meet. Свої наукові доробки вчені презентували в таких секціях: «Вектори наукового дискурсу Олекси Мишанича», «Українська література в історичній проекції», «Поетика літературного твору», «Мова художнього твору», «Теоретичні засади та світовий контекст української літератури», «Методика викладання української літератури в навчальних закладах». Широка географія учасників з України – Київ, Харків, Запоріжжя, Чернівці, Бердянськ, Мелітополь, Львів, Херсон, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Вінниця, Острог, Житомир, Ужгород, Полтава, Рівне, Мукачево, а також Польщі, Угорщини, Сербії засвідчила актуальність теми конференції.

Наталія Кобилко представила до розгляду доповідь «Художні особливості українського психологічного трилеру (на матеріалі романів «І прибуде суддя» В. Лиса та «Дівчина, яку ми вбили» П. Кулакової)». Авторка дослідила популярний сьогодні жанр літератури – трилер; виокремила характерні риси для піджанру психологічного трилеру, проаналізувавши твори сучасних українських авторів.

Усі виголошені доповіді супроводжувалися жвавими дискусіями. Наукові статті учасників конференції будуть опубліковані у фаховому виданні категорії Б «Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Філологія».