На сучасному етапі розвитку суспільства, коли освіта стає найважливішим інструментом економічного, політичного, соціального і культурного розвитку країни, стоїть гостра необхідність оновлення як змісту освіти, так і вимог до сучасного викладача. Традиційні технології навчання втрачають свою актуальність, і на зміну їм приходить активно-діяльнісний підхід, творча ініціативність і готовність до безперервного навчання.

Завідувачка кафедри іноземних мов факультету № 4 ХНУВС Олена Статівка та викладачі цієї ж кафедри Валентина Почуєва, Лариса Сазанова, Олег Гончарук та Артем Білоусов взяли участь у міжнародній онлайн-конференції «Teaching Qualifications Online Conference», організованій та проведеній Cambridge Assessment English. Викладачі ознайомилися з вимогами, що пред’являються до сучасного педагога в контексті модернізації освіти для забезпечення реалізації цілей навчання. Було визначено, що майстерність і творчий підхід викладача до організації процесу навчання іноземних мов сприяють формуванню, розвитку і вдосконаленню іншомовних знань, навичок і умінь, прищеплюють інтерес і прагнення до знань, розширюють світогляд та розкривають творчий потенціал студентів.