На базі Харківського національного університету внутрішніх справ представники Збройних Сил України провели з постійним та перемінним складом університету додаткові заняття з тактичної медицини. Заняття проходили протягом трьох днів, під час яких було відпрацьовано порядок надання домедичної допомоги постраждалим безпосередньо на полі бою та в зоні тактичного прикриття відповідно до протоколу TCCC-ASM, розрахованого для всіх військовослужбовців (які не є медиками).

Учасники ознайомились з алгоритмом PAWS, мета якого – надання допомоги пораненому, безпосередньо перед евакуацією. Схема дій PAWS полягає в наступному:

• Pain control – (знеболення) провести знеболення в залежності від ступеня болю та важкості поранення;
  • Antibiotics – (антибіотики) профілактика інфекційних ускладнень при всіх проникаючих пораненнях;
  • Wounds – (рани) оброблення ран, які не є небезпечними для життя;
  • Splints – (шини) стабілізація частин тіла, у разі переломів.

На завершальному етапі додаткових занять, його учасники демонстрували набуті навики в умовах наближених до реальних.