Старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії з проблем інформаційних технологій та протидії злочинності у кіберпросторі Харківського національного університету внутрішніх справ Захар Демидов взяв участь у засіданні Національного Кластера Кібербезпеки. Захід є спільною ініціативою Національного координаційного центру кібербезпеки, як робочого органу Ради національної безпеки і оборони України та Представництва Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні. Тема засідання: «Кібербезпека у сфері охорони здоров`я та медицини. Основні виклики та загрози». Особливості, виклики та загрози кібербезпеці в галузі розглядали провідні українські гравці сфери, представники профільних іноземних інституцій та приватного сектору.

Кібербезпека у галузі охорони здоров'я є надзвичайно важливою, особливо в умовах воєнного стану в Україні. Враховуючи той факт, що кожна організація в секторі обробляє великі масиви персональних даних пацієнтів, ефективний кіберзахист стає передумовою стабільності у сфері та ефективності надання медичних послуг. На засіданні розглядалися наступні питання: «Кібербезпека в сфері охорони здоров'я: стратегічне бачення, поточний стан та заплановані заходи», «Кібербезпека в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я України», «Кібербезпека в медичних інформаційних системах: заходи зі сторони держави», «Кібербезпека в медичних інформаційних системах: заходи зі сторони приватного сектору», «Кібербезпека в охороні здоров’я: уроки зі Сполучених Штатів та за їх межами (TBC)», «Долання викликів кібербезпеки у сфері охорони здоров’я», «Інформаційна безпека у сфері охорони здоров'я: управління ризиками (TBC)», «Інноваційні рішення захисту персональних даних. Дані – цінний актив людини та економічний інструмент країни».